جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
پارکس
 • صفحه نخست
    • اقامت ایتالیا
    • روش های متنوع اقامت ایتالیا مناسب هر بودجه ، سن و سلیقه ای
    • اقامت آلمان
    • راه اندازی شرکت و کار در آلمان، شرایط و سرمایه لازم برای دریافت اقامت
 • خدمات پارکس
 • درباره ما

ویزای انگلستان

مقدمه

بریتانیا جزو اولین کشورهایی است که هر سال مهاجران زیادی را از سراسر جهان برای گردش، تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری به سوی خود جذب میکند. ویژگی ها و امکانات زیاد این کشور مثل زبان رسمی انگلیسی آن، داشتن بهترین دانشگاه های جهان و بهترین کیفیت آموزشی این کشور، داشتن نظام سیاسی، اجتماعی، فرهنگی قدرتمند و پیشرفته بریتانیا ، قدرت اقتصادی و بازار کار خوب بریتانیا این کشور را برای قرن ها محبوب ترین مقصد مهاجرت در بین تمام کشورهای اروپایی کرده است. ایرانیان برای سفر به بریتانیا نیاز به ویزای این کشور دارند. بریتانیا قوانین و شرایط سختی برای صدور ویزا دارد و موفقیت دریافت ویزا فقط برای کسانی خواهد بود که با اطلاع کامل و استفاده از افراد با تجربه اقدام کرده باشند، ما در پارکس با بیش از 2 دهه تجربه موفق در کنار شما هستیم تا در کمترین زمان بتوانید با دریافت ویزای بریتانیا به این کشور سفر کنید.

در حال حاضر بریتانیا جزو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن نیست و ویزای مستقل خود را دارد. ویزای بریتانیا برای سفر به تمام کشورها و مناطق پادشاهی بریتانیا است شامل: انگلستان، ایرلند شمالی، اسکاتلند، ولز. با ویزای بریتانیا همچنین میتوان به کشورهای مثل مکزیک، پاناما، جامائیکا، بلاروس و پرو سفر کرد.

 

انواع ویزای بریتانیا

ویزای ورود به بریتانیا انواع مختلفی دارد و نوع ویزا با توجه به هدف سفر، مدت زمان اقامت و شرایط مسافر متفاوت است. ما در اینجا 5 نوع از مهمترین ویزاهای بریتانیا را نام میبریم.

 • ویزای خانوادگی انگلستان
 • ویزای تحصیل انگلستان
 • ویزای کار انگلستان
 • ویزای توریستی انگلستان

البته از نواع دیگر ویزای بریتانیا مثل: ویزای ترانزیت، ویزای تجاری، ویزای سرمایه گذاری، ویزای ازدواج هم میتوان نام برد که برخی از این ویزا ها مثل ویزای تجاری جزو ویزاهای توریستی محسوب میشوند.

در حال حاضر بریتانیا جزو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن نیست و ویزای مستقل خود را دارد. ویزای بریتانیا برای سفر به تمام کشورها و مناطق پادشاهی بریتانیا است شامل: انگلستان، ایرلند شمالی، اسکاتلند، ولز. با ویزای بریتانیا همچنین میتوان به کشورهای مثل مکزیک، پاناما، جامائیکا، بلاروس و پرو سفر کرد.

ویزای خانوادگی بریتانیا

این ویزا برای خارجیانی صادر میشود که همسر یا خانواده آنها شهروندی یا اقامت بریتانیا را دارند و میخواهند به خانواده خود در بریتانیا بپیوندند و بیش از 6 ماه در بریتانیا زندگی کنند. خانواده متقاضی در بریتانیا میتواند افرادی مثل همسر و نامزد، والدین، فرزندان و یا یک بریتانیایی که میخواهد شما در کنارش زندگی کنید و حامی زندگی شما در بریتانیا باشد.

شرایط متقاضی دریافت ویزای خانوادگی

ویزای تحصیلی بریتانیا

با دریافت ویزای تحصیلی بریتانیا میتوانید در بهترین دانشگاه های جهان تحصیل کنید و با مدارک بسیار معتبر  دانشگاه های بریتانیا وارد بازار کار جهانی شوید، در زمان تحصیل اجازه کار پاره وقت دارید و بعد از اتمام تحصیل شما یک اقامت 2 ساله با عنوان اقامت برای جستجوی کار دریافت میکنید. ویزای تحصیلی بریتانیا به 4 دسته تقسیم میشود:

ویزای دانش آموزی

برای کودکان 4 تا 17 سال که از مدارس بریتانیا پذیرش بگیرند صادر میشود و به یک نفر از والدین هم ویزای همراه تعلق میگیرد. اعتبار این ویزا تا پایان دوره ای است که برای دانش آموز ثبت نام شده است.

ویزای دانشجویی

برای دانشجویان بالاتر از 17 سال که از کالج یا دانشگاهی در بریتانیا پذیرش داشته باشد این ویزا تعلق میگیرد و اعتبار آن تا پایان دوره ثبت نام شده است.

ویزای کوتاه مدت تحصیلی

این ویزا برای دوره های آموزشی کوتاه مدت، مثل آموزش زبان انگلیسی و یا آموزش طراحی که کمتر از یک سال باشد (6 تا 11 ماه) صادر میشود. با این ویزا اجازه کار ندارید، به همراه شما ویزای همراه تعلق نمیگیرد و این ویزا قابل تمدید نمیباشد.

ویزای نخبگان انگلیس

این ویزا هر ساله برای 500 نفر از نخبگان و استعدادهای براتر از سراسر جهان صادر میشود.

ویزای کار بریتانیا

ویزای کار بریتانیا از سیستم امتیاز بندی تبعیت میکند و دریافت آن پروسه سخت و پیچیده ای دارد. مهمترین شرایط و مدارک برای درخواست ویزای کار به ترتیب: مدرک زبان آیلتس، حداقل معادل 4000 پوند تمکن مالی 3 ماهه در ایران، دعوتنامه کاری از یک شرکت بریتانیایی با حداقل حقوق سالیانه 26 هزار پوند است

ویزای کار بریتانیا انواع مختلفی دارد که ما در اینجا فقط به ویزای اسکیل ورکر یا کارگر ماهر اشاره میکنیم.

ویزای متخصصان: از محبوب ترین و رایج ترین ویزاهای کاری بریتانیا است که به صورت ویزا و اقامت بلند مدت برای کسانی که دارای مهارت خاص هستند صادر میشود و به 4 دسته تقیسم میشود: ویزای کار عمومی، ویزای انتقال داخل شرکت (برای شرکتی که در بریتانیا شعبه دارد)، ویزای ورزشکاران و ویزای مبلغان دینی.

ویزای توریستی بریتانیا

بریتانیا یک مقصد پر طرفدار توریستی است و هر ساله میلیون ها توریست خارجی را به خود جذب میکند. بسیاری از خارجیان از جمله ایرانیان برای ورود و گردش در بریتانیا به ویزا نیاز دارند، ویزای توریستی برای گردش و بازدید از بریتانیا، دیدار دوستان و اقوام، برای ملاقات تجاری، حضور در سمینار و همایش و یا شرکت در یک دوره کوتاه آموزشی در نظر گرفته میشود بنابراین باید در هنگام درخواست ویزای توریستی تمام اهداف و برنامه ها و مدارکی که ارائه میشود توریستی بودن سفر شما را نشان دهد. دارنده این ویزا اجازه تحصیل و کار در بریتانیا را ندارد و نیز نمیتوان ویزای توریستی را به ویزای دیگر یا اقامت بریتانیا تبدیل نمود. ویزای توریستی بریتانیا معمولا برای اولین بار 6 ماه اعتبار دارد و به صورت مولتی صادر میشود و ویزای بعدی میتواند 2 ساله باشد. البته اگر مسافر نیاز به سفرهای مکرر به بریتانیا داشته باشد و  مدارکی مربوط به سفرهای ضروری خود ارائه دهد میتواند ویزای بلند مدت 2 یا 5 و حداکثر 10 ساله بگیرد. با هیچ نوع ویزای توریستی امکان تحصیل و کار وجود ندارد و نمیتوان در بریتانیا اقامت مستمر داشت و نیز نمیتوان نوع ویزا را تغییر داد. در هر بار سفر حداکثر میتوان تا 6 ماه اقامت داشت.

شرایط دریافت ویزای توریستی بریتانیا

مدارک شناسایی

مدارک مالی و شغلی

دعوت نامه

اگر دعوتنامه دارید باید مشخصات دعوت کننده و متقاضی ویزا نوشته شود. مشخصات و مدارک شامل:

مشخصات دعوت کننده

اسم و فامیل کامل – تاریخ تولد – آدرس و شماره تلفن در بریتانیا – وضعیت اقامت در بریتانیا مثل شهروند، اقامت دائم یا موقت – عنوان شغلی

مشخصات دعوت شونده

اسم و فامیل کامل – تاریخ تولد – آدرس و شماره تلفن در ایران یا کشوری که مقیم است – نسبت با دعوت کننده – دلیل سفر متقاضی – مدت زمان اقامت در بریتانیا – تاریخ ورود و خروج از بریتانیا – محل اسکان در بریتانیا – منبع تامین هزینه سفر

مدارک فرد دعوت کننده

ارائه کارت شهروندی – پاسپورت بریتانیایی، شناسنامه بریتانیا، یا کارت اقامت از سوی فرد دعوت کننده – سایر مدارک فرد دعوت کننده شامل گواهی اشتغال به کار، نامه بانک، برگه های مالیاتی و قبوض پرداختی مثل آب و برق و گاز میتواند برای نتیجه ویزا مثبت باشد.

نکات مهم در مورد مدارک

هزینه‌های ویزای توریستی بریتانیا

برای هر نفر

هزینه ویزای بریتانیا که توسط سفارت بریتانیا از طریق کردیت کارت از مسافر دریافت میکنند:

مراحل درخواست مستقیم ویزای بریتانیا

افزایش شانس دریافت ویزای توریستی بریتانیا

عوامل مهمی میتوانند شانس دریافت ویزای توریستی را افزایش دهند که به چند مورد مهم در زیر اشاره میکنیم.

سابقه سفر

داشتن سفرهای مختلف خارجی در نقاط مختلف جهان مخصوصا کشورهای حوزه شنگن، ژاپن، کره جنوبی، برزیل، آمریکا و کانادا نشان میدهد شما اهل سفر و گردش هستید و همانطور که در کشور دیگری پناهنده نشدید پس هدفتان از سفر به بریتانیا گردش است و نه پناهندگی.

دعوتنامه

داشتن دعوتنامه رسمی از بستگان درجه یک یا از دانشگاه یا از یک کارفرما و یا از یک همایش بین المللی و یا از یک بیمارستان برای درمان شانس دریافت ویزا را افزایش میدهد.

دلایل و مدارک مبنی بر وابستگی به ایران یا کشور دیگری که در آن زندگی میکنید

 • وابستگی خانوادگی مثل داشتن پدر، مادر، خواهر، برادر، همسر و فرزند در ایران
 • وابستگی شغلی که در آن سابقه طولانی کار و میزان درآمد و نوع کار و سمت شغلی اهمیت دارد
 • وابستگی ملکی با داشتن تعداد بیشتر املاک.

اقدام غیر همزمان اعضای خانواده

اگر همه اعضای خانواده با هم اقدام نکنند نشان میدهد که شما به خاطر سایر اعضای خانواده خود که ویزا ندارند و در ایران مانده اند پس از پایان سفر خود بریتانیا را ترک میکنید.

دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی بریتانیا

و نکاتی برای درخواست مجدد

رفع ریجکتی ویزای بریتانیا

اگر درخواست ویزای شما رد شد امکان اعتراض ندارید اما شما میتوانید مجددا اقدام نمائید و هیچ محدودیتی حتی برای چند بار اقدام وجود ندارد ولی برای اینکه نتیجه مثبت بگیرید و مجددا ریجکت نشوید باید تغییرات اساسی در پرونده شما ایجاد گردد و هر نقص و کمبودی که باعث ریجکتی قبلی شده بود را رفع کنید و اگر امکان تغییر نواقص را ندارید پس باید صبر کنید تا شرایط شما بهتر شود و با مدارک و شرایط متفاوت و بهتری دوباره اقدام نمائید.

اطلاعات مهم

تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری و یا تحصیلی

ویزای توریستی بریتانیا قابل تبدیل به ویزای کاری یا تحصیلی نیست و حداکثر پس از 6 ماه باید بریتانیا را ترک کرد.

تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم

ویزای توریستی قابل تبدیل به اقامت بلند مدت نیست، بلکه برای مهاجرت دائم باید ابتدا از روش های اقامت دیگر مثل تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری اقدام کرد.

مدت زمان صدور ویزای توریستی بریتانیا

حداقل 3 هفته طول میکشد اما در خیلی از مواقع به دلیل شلوغی سفارت ممکن است این پروسه تا 6 الی 8 هفته یا حتی بیشتر هم طول بکشد. البته امکان دریافت جواب فوری 1 روزه یا 5 روزه هم وجود دارد که هزینه بیشتری دارد.

امکان انگشت نگاری ویزای بریتانیا در تهران

در تهران از طریق شرکت VFS میتوان وقت انگشت نگاری گرفت و مدارک را تحویل داد (جواب ویزا از طریق تهران نسبت به کشورهای همسایه 30 تا 40 روز بیشتر طول میکشد. برای دریافت وقت سفارت بریتانیا در تهران باید از طریق شرکت VFS تقاضای وقت نمود. درخواست وقت را میتوان به دو روش تلفنی یا از طریق سایت شرکت VFS اقدام کرد. وقت تعیین شده از طرف سفارت از طریق ایمیل به متقاضی اعلام میشود و ممکن است وقت سفارت برای 2 تا 8 هفته بعد باشد. وقتها به صورت عادی و یا فوری (با هزینه بیشتر) است.

میزان تمکن مالی

مدارک مالی و موجودی بانک عامل مهمی برای صدور ویزا است و میزان آن برای ویزاهای مختلف فرق دارد و بستگی به نوع ویزا دارد اما در مورد ویزای توریستی بهتر است به ازای هر نفر میانگین معادل 20 تا 30 هزار پوند باشد.