جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
پارکس
 • صفحه نخست
    • اقامت ایتالیا
    • روش های متنوع اقامت ایتالیا مناسب هر بودجه ، سن و سلیقه ای
    • اقامت آلمان
    • راه اندازی شرکت و کار در آلمان، شرایط و سرمایه لازم برای دریافت اقامت
 • خدمات پارکس
 • درباره ما

ویزای کانادا

ویزای اقامت دائم کانادا

این نوع ویزا برای کسانی صادر میشود که میخواهند برای همیشه در کانادا زندگی کنند. با این نوع ویزا شما میتوانید در هر شهر و استانی از کانادا زندکی کنید و اجازه کار و تحصیل دارید، مگر مواردی که صدور ویزای اقامت دائم برای یک استان خاص باشد. برخی از انواع ویزای اقامت دائم به شرح ذیل است.

ویزای اقامت دائم برای سرمایه گذاری

صدور این ویزا برای کسانی است که با هدف خرید یک کسب و کار قدیمی و یا راه اندازی شغل جدید در کانادا سرمایه گذاری میکنند. میزان سرمایه گذاری با توجه به نوع بیزینس متفاوت میباشد ولی حداقل آن 100 هزار دلار کانادا است.

ویزای اقامت دائم برای کار آفرینی

این ویزا برای کسانی صادر میشود که هدفشان راه اندازی یک شغل جدید و یا خرید یک بیزینس قدیمی و گسترش آن است.

ویزای اقامت دائم برای استارتاپ

صدور ویزا برای کارآفرینان با برنامه و طرح تایید شده توسط دولت کانادا به صورتی که طرح آنها کاملا خلاقانه و نوآورانه بوده و قابل رقابت در بازارهای جهانی باشد.

ویزای اقامت دائم برای خود اشتغالی

این نوع ویزا مختص افراد دارای دانش و یا هنر خاص است مثل ورزشکاران و هنرمندان معروف که بتوانند در سطح ملی و بین المللی نقش مهمی در فرهنگ، هنر و یا ورزش کانادا داشته باشند.

ویزای اقامت دائم بر اساس تجربه کانادایی

اگر کسی حداقل سابقه یک سال کار در کانادا داشته باشد میتواند این نوع ویزای اقامت را بگیرد. استان کبک شامل این ویزا نمیشود.

ویزای اقامت دائم برای اسکیل ورکر

افراد ماهر و متخصص که از طریق سیستم امتیاز دهی و قرعه کشی استانی و یا فدرال که برای جذب نیروی کار ماهر طراحی شده است میتوانند این نوع ویزا را درخواست نمایند.

ویزای اقامت دائم با مدرک فنی و حرفه‌ای

مثل اسکیل ورکرکر این برنامه با سیستم امتیاز دهی و قرعه کشی برای دارندگان مدارک فنی و حرفه ای است برای جذب نیروی کار ماهر.

ویزای اقامت دائم برای مهاجرت استانی

هر استان کانادا هر ساله به صورت مستقل و با توجه به سیاستهای مهاجرتی خود اقدام به صدور ویزای اقامت دائم میکنند.

ویزای اقامت دائم بر اساس برنامه تجربه کبک

 • صدور ویزای اقامت دائم برای کسانی که در کبک درس خوانده اند و یا حداقل یک سال در کبک کار کرده اند.
ویزای اقامت دائم بر اساس ازدواج

اگر یک خارجی با یک شهروند کانادا و یا کسی که در کانادا اقامت دائم دارد ازدواج کند میتواند با حمایت مالی همسر کانادایی خود ویزای اقامت دائم بگیرد.

ویزای اقامت دائم بر اساس اسپانسرشیپ خانواده

اعضای خانواده شهروند و یا مقیم دائم کانادا که بالاتر از 18 سال سن دارد میتواند برای اعضای درجه یک خانواده خود شامل: والدین، همسر و فرزندان و پدر بزرگ و مادر بزرگ خود درخواست ویزای اقامت دائم بدهد.

ویزای اقامت موقت کانادا

این نوع ویزا برای کسانی صادر میشود که هدف آنها زندگی برای مدت محدود و تعین شده در کانادا است و برای اهدافی مثل کار، تحصیل و یا گردش در کانادا قصد سفر به کانادا دارند. برخی از انواع ویزای اقامت موقت کانادا به شرح ذیل است:

سوپر ویزای کانادا

فرزند یا نوه بالاتر از 18 سال که شهروند کانادا است و یا اقامت دائم کانادا را دارد میتواند برای والدین و یا پدر و مادر بزرگ خود این نوع ویزا را درخواست نماید.متقاضی یک ویزای مالتیپل دریافت میکند که هر بار میتواند در کانادا تا 5 سال زندگی کند.

ویزای توریستی کانادا

ویزا برای کسانی که قصد گردش ، کار و یا تحصیل در کانادا دارند و یا میخواهند برای دیدار بستگان خود به کانادا سفر کنند و یا با داشتن دعوتنامه تجاری قصد تجارت با کانادا را دارند صادر میشود.

ویزای همراه دانش آموز

ویزا برای والدین دانش آموز زیر 18 سال که در کانادا تحصیل میکند.

ویزا برای کار در کانادا

ویزای موقت برای کسانی که جاب آفر از کارفرمایی در کانادا دارند.

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای موقت برای کسانی که از مدارس و یا دانشگاه های کانادا پذیرش دارند.

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی یا ویزیتور ویزای کانادا یک ویزای مالتیپل 5 ساله است که در پاسپورت شما الحاق میشود و شما میتوانید به کانادا سفر کنید و  در هر بار سفر حداکثر تا 6 ماه در کانادا بمانید. ویزای توریستی کانادا 2 نوع است: نوع اول ویزای سینگل ورود با اعتبار 6 ماهه ( برای شرکت در یک رویداد علمی، هنری و یا سیاسی مثل شرکت در کنفرانس صادر میشود) و نوع دوم ویزای مولتیپل 5 ساله که اکثر ویزای صادر شده برای ایرانیان از این نوع است. در زیر ویژگی های اصلی ویزای مالتیپل ذکر میشود:

 • اعتبار ویزا: حداکثر 5 سال و تا تاریخ انقضای پاسپورت شما اعتبار دارد.
 • مدت اقامت در کانادا: حداکثر 6 ماه برای هر بار ورود
 • هزینه سفارت: مجموعا 185 دلار کانادا برای هزینه انگشت نگاری و هزینه ویزا
 • تمکن مالی: برای هر نفر 10 تا 15 هزار دلار کانادا
 • مدت زمان دریافت ویزا: 2 تا حداکثر 5 ماه

شرایط و مدارک

مدارک شناسایی

مدارک مالی و شغلی

دعوت نامه

دعوتنامه باید دارای مشخصات دعوت کننده و متقاضی ویزا باشد و پس از تنظیم در دفتر ثبت (Notary Public) مهر و امضاء شود. مشخصات و مدارک شامل:

مشخصات دعوت کننده

اسم و فامیل کامل – تاریخ تولد – آدرس و شماره تلفن در کانادا – وضعیت اقامت در کانادا مثل شهروند، اقامت دائم یا موقت – عنوان شغلی

مشخصات دعوت شونده

اسم و فامیل کامل – تاریخ تولد – آدرس و شماره تلفن در ایران یا کشوری که مقیم است – نسبت با دعوت کننده – دلیل سفر– مدت زمان اقامت در کانادا – تاریخ ورود و خروج از کانادا – محل اسکان در کانادا – منبع تامین هزینه سفر

مدارک فرد دعوت کننده

ارائه کارت شهروندی (Canadian Citizenship Card) – پاسپورت کانادایی، شناسنامه کانادایی (Canadian Birth Certificate)، یا کارت اقامت (PR CARD) از سوی فرد دعوت کننده – سایر مدارک فرد دعوت کننده شامل گواهی اشتغال به کار، نامه بانک، برگه های مالیاتی (Notice of Assessment)، و فرم های T4 یا T1 میتواند برای نتیجه ویزا مثبت باشد.

شرایط متقاضی ویزای توریستی کانادا

هزینه های ویزای توریستی کانادا برای هر نفر

 • ترجمه رسمی مدارک: حدود 1 تا 3 میلیون تومان برای هر نفر
 • سفر 3 روزه به ترکیه: حدود 30 میلیون تومان
 • بررسی پرونده توسط سفارت: 85 دلار برای هر نفر
 • انگشت نگاری: 85 دلار
 • پیکاپ ویزا : 1 و نیم تا 2 میلیون تومان
 • تمدید ویزا قبل از 10 سال: 100 دلار

ویزای توریستی کانادا برای اعضای خانواده

ویزای توریستی کانادا برای همسر: کسی که در کانادا کار میکند و یا درس میخواند و اقامت موقت دارد میتواند برای همسرش ویزای همراه توریستی درخواست کند ولی باید مدارکی دال بر توانایی تامین هزینه های خود و همسرش را ارائه دهد. همسر کسی که اقامت موقت تحصیلی دارد و با ویزای همراه توریستی وارد کانادا میشود در کانادا نمیتواند کار کند و یا درس بخواند مگر آنکه پس از ورود به کانادا ویزای توریستی خود را تغییر دهد و با گرفتن ورک پرمیت اقامت کاری بگیرد.

ویزای توریستی کانادا برای فرزند: اگر اقامت کاری یا تحصیلی کانادا را دارید میتوانید برای فرزندان خود ویزای توریستی بگیرید. فرزندان زیر 18 سال شما بعد از ورود به کانادا میتوانند بدون استادی پرمیت درس بخوانند و شهریه آنها رایگان است. برای فرزند بین 18 تا 22 سال باید استادی پرمیت بگیرد و شهریه لوکال پرداخت میکند یعنی فقط 15 تا 30 درصد شهریه دانشجویان بین المللی. اما فرزندان بالای 22 سال پس از ورود به کانادا باید ورک پرمیت بگیرند و تحت پوشش والدین قرار نمیگیرند. 

ویزای توریستی کانادا برای والدین: اگر اقامت کاری یا تحصیلی کانادا را دارید میتوانید برای والدین خود درخواست سوپر ویزا کنید

ویزای توریستی کانادا برای خواهر و برادر: شما میتوانید برای خواهر و برادر خود درخواست ویزای توریستی کنید، دعوتنامه شما به تقویت پرونده آنها کمک میکند اما سایر شرایط آنها مثل سابقه سفر اروپایی، تمکن مالی، وابستگی شغلی و خانوادگی هم عوامل مهمی برای دریافت ویزا هستند.

افزایش شانس دریافت ویزای توریستی کانادا

عوامل مهمی میتوانند شانس دریافت ویزای توریستی را افزایش دهند که به چند مورد مهم در زیر اشاره میکنیم.

 • سابقه سفر: داشتن سفرهای مختلف خارجی در نقاط مختلف جهان مخصوصا کشورهای حوزه شنگن، ژاپن، کره جنوبی، برزیل، آمریکا و انگلستان نشان میدهد شما اهل سفر و گردش هستید و همانطور که در کشور دیگری پناهنده نشدید پس هدفتان از سفر به کانادا گردش است و نه پناهندگی.
 • دعوتنامه: داشتن دعوتنامه رسمی از بستگان درجه یک یا از دانشگاه یا از یک کارفرما و یا از یک همایش بین المللی و یا از یک بیمارستان برای درمان شانس دریافت ویزا را افزایش میدهد.
 • دلایل و مدارک مبنی بر وابستگی به ایران یا کشور دیگری که در آن زندگی میکنید: وابستگی خانوادگی مثل داشتن پدر، مادر، خواهر، برادر، همسر و فرزند در ایران – وابستگی شغلی که در آن سابقه طولانی کار و میزان درآمد و نوع کار و سمت شغلی اهمیت دارد – وابستگی ملکی با داشتن تعداد بیشتر املاک.
 • اقدام غیر همزمان اعضای خانواده: اگر همه اعضای خانواده با هم اقدام نکنند نشان میدهد که شما به خاطر سایر اعضای خانواده خود که ویزا ندارند و در ایران مانده اند پس از سفر کانادا را ترک میکنید.

دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا

و نکاتی برای درخواست مجدد

رفع ریجکتی ویزای کانادا

اگر درخواست ویزای شما رد شد شما میتوانید مجددا اقدام نمائید و هیچ محدودیتی حتی برای چند بار اقدام وجود ندارد ولی برای اینکه نتیجه مثبت بگیرید و مجددا ریجکت نشوید باید تغییرات اساسی در پرونده شما ایجاد گردد و هر نقص و کمبودی که باعث ریجکتی قبلی شده بود را رفع کنید و اگر امکان تغییر نواقص را ندارید پس باید صبر کنید تا شرایط شما بهتر شود و با مدارک و شرایط متفاوت و بهتری دوباره اقدام نمائید.

اطلاعات مفید

تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری

میتوانید در داخل کانادا به 2 صورت ویزای توریستی را تبدیل به ویزای کاری کنید. روش اول با دریافت اپن ورک پرمیت است که ایرانیان با ویزای توریستی تا پایان فوریه 2025 میتوانند اقامت کاری بگیرند. و در روش دوم با داشتن دعوتنامه قطعی از یک کارفرما.

تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی

اگر پذیرش قطعی از مدرسه یا دانشگاهی در کانادا داشته باشید در داخل کانادا میتوان اقامت موقت تحصیلی گرفت.

تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم

ویزای توریستی قابل تبدیل به اقامت بلند مدت نیست، بلکه برای مهاجرت دائم باید ابتدا از روش های اقامت دیگر مثل تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری اقدام کرد.

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا

زمان مشخصی تعین نشده است ولی بطور میانگین برای ایرانیان 3 ماه طول میکشد.

نحوه درخواست ویزا از سفارت کانادا

به 2 روش آنلاین و یا حضوری میتوان درخواست کرد. در روش آنلاین همه مدارک را از طریق سایت وزارت خارجه آبلود میکنیم و فقط برای انگشت نگاری به یکی از مراکز VFS در کشورهای همسایه مراجعه میکنیم ولی در روش حضوری در روز انگشت نگاری تمام مدارک را با خود به دفتر VFS تحویل میدهیم.